Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Demolice mostu na D1

Zdroj: ČT 1, Datum: 05.07.2015

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Další úplná uzavírka čeká nejvytíženější českou dálnici D1. Za necelou hodinu začnou dělníci bourat most v úseku mezi Mirošovicemi a Šternovem ve středních Čechách. Na místě je Tereza Stárková. Pro řidiče to samozřejmě příjemná zpráva není. Jak dlouho a jak složitě budou muset to místo objíždět? Tereza STÁRKOVÁ, redaktorka ČT, Šternov: Řidiči, kteří dnes v noci míří sem na D1, musí počítat s větší rezervou. Osobní auta budou tento uzavřený úsek objíždět přes Benešov.

Řecké referendum

Zdroj: ČT 1, Datum: 05.07.2015

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Řekové nejspíš těsně odmítli přijmout podmínky věřitelů. Naznačují to průzkumy zveřejněné ihned po skončení referenda. Hlasovací místnosti se zavřely před hodinou. Takový verdikt by zřejmě znamenal nucený odchod země z eurozóny a návrat drachmy. To by zřejmě vedlo k ještě prudšímu propadu životní úrovně. Jistý scénář dalšího vývoje ovšem neexistuje, ať už bude konečný výsledek jakýkoli. David MIŘEJOVSKÝ, redaktor: Rozhodují o budoucnosti země. Většina hlasujících ale ještě před vstupem do volební místnosti zamířila k bankomatu, vybrali 60 eur, maximální možnou částku.

Vláda rozhodne o počtu uprchlíků

Zdroj: ČT 1, Datum: 05.07.2015

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Za poslední měsíc zadrželi tuzemští policisti přes 300 nelegálních běženců. Vláda proto ve středu projedná počty uprchlíků, které je Česko schopné přijmout a číslo bude nižší, než navrhuje unijní kvóta. Ministra vnitra to řekl v polední diskusi ČT. Štěpánka MARTANOVÁ, redaktorka: Jeden měsíc a 314 zadržených nelegálních uprchlíků. Nejvíc utečenců bylo podle policie ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Šlo o desítky. V jednotkách byli ti ze Somálska, Nigérie nebo Pákistánu.

Od čtvrtka utonulo minimálně pět lidí

Zdroj: NOVA, Datum: 05.07.2015

Martin POUVA, moderátor: Přírodní koupaliště, bazény, rybníky nebo přehrady v Česku jsou kvůli tropickým teplotám v těchto dnech v obležení. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Jenže horko ve spojení s alkoholem nebo přeceněním vlastních sil, si vyžádalo už několik obětí. Od čtvrtka utonulo minimálně pět lidí. osoba: Jedině se koupat. osoba: U vody, no, určitě. osoba: U bazénu prostě. Pavlína KOSOVÁ, redaktorka: Tak tráví tropické dny řada Čechů. Hlava na hlavě. Právě tak to vypadá v posledních dnech na koupalištích v Česku.

Policie dopadla muže podezřelého z vraždy

Zdroj: NOVA, Datum: 05.07.2015

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Albánská policie už dopadla muže podezřelého ze zákeřné vraždy dvou českých turistů v horách na severu země. Martin POUVA, moderátor: Jde o 20letého mladíka, který teprve před několika týdny opustil vězení, kde seděl za vraždu. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Český pár 36letou Annu a 27letého Michala zastřelil samopalem a jejich auto pak shodil ze skály. Motivem dvojnásobné vraždy, podle albánské policie byla loupež. Ondřej ŠPALEK, redaktor: Záběry albánské televize, policejní jednotky obkličují dům, ve kterém se má skrývat tento muž.

Zůstane Řecko v Eurozóně?

Zdroj: NOVA, Datum: 05.07.2015

Martin POUVA, moderátor: Dobrý večer, vítáme vás u nedělních Televizních novin. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Hezký večer. I dnes pro vás máme připraveny ty nejaktuálnější informace. Před hodinou a půl skončilo v Řecku klíčové hlasování o budoucnosti země. Martin POUVA, moderátor: Referendum má rozhodnout o tom jestli Athény přijmou podmínky mezinárodních věřitelů a s míří se s výraznými škrty. Výměnou za další finanční pomoc. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: První průzkumy zveřejněné po skončení referenda ukazují, že pravděpodobně zvítězili stoupenci rázného ne věřitelům.

Destinace nebezpečné pro turisty

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 05.07.2015

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: No ač se už vydáte na cestu kamkoliv, faktem je, že na kriminální živly můžete narazit kdekoliv. Jsou ale destinace, do kterých se cestovat vyloženě nedoporučuje. Třeba kvůli nebezpečí z terorismu nebo únosům. Které země to jsou, zjišťoval kolega Pavel Štrunc. Pavel ŠTRUNC, redaktor: Turista se může ve světě potkat s čímkoliv, ať už sám vezme batoh na záda, nebo jede společně s cestovní kanceláří. Je ale devatenáct zemí, před kterými ministerstvo zahraničí varuje rovnou.

Vrah českého páru v Albánii

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 05.07.2015

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Albánská policie před třemi hodinami zatkla dvacetiletého muže, který je podezřelý z brutální vraždy dvou českých turistů. Do akce bylo nasazeno na tři sta padesát policistů. Podezřelý mladík se totiž zabarikádoval v opuštěné škole v obci Grudë na severu země. Případ sleduje Patrik Kaizr. Patrik KAIZR, redaktor: Na těchto záběrech, které jsou staré jen několik desítek minut, vidíte albánské policisty při akci, kdy se pokoušeli obklíčit dvacetiletého údajného vraha dvou českých turistů.

Vysoké teploty i přívalové deště

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 05.07.2015

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Krásný sváteční večer. I dnes vám přinášíme důležité informace a je dobře, že jste u toho. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Ano, jsme rádi, že se díváte. Příjemný a dobrý večer. Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Teploty nad třicet osm stupňů, ale i přívalové deště. Takové dnes bylo počasí v České republice. Meteorologové teď varují před silnými bouřkami, které mají především v noci vystřídat současná vedra. Na jak dlouho se ochladíme, zjišťoval kolega Daniel Janoch.