Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Češi v oblasti zemětřesení

Zdroj: ČT 1, Datum: 25.04.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: V oblasti Himálaje, kde momentálně probíhá jarní lezecká sezóna, je podle odhadů na 300 tisíc zahraničních turistů. Jak zaznělo, tuzemská diplomacie zatím nemá zprávy o tom, že by mezi mrtvými byl někdo z českých občanů. Dvacítka klientů cestovní kanceláře Livingstone, kteří se v horách pohybovali, je v pořádku. Rudolf ŠVAŘÍČEK, majitel CK Livingstone: Jsou tam čtyři skupiny, dohromady 40 lidí a ta naprosto zásadní informace, že jsou všichni živí a jsou všichni v pořádku.

Nejistá evidence tržeb

Zdroj: ČT 1, Datum: 25.04.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: Zákon o elektronické evidenci tržeb dostal další ránu. Proti současnému návrhu ministra financí se ostře postavili koaliční lidovci. Nelíbí se jim, že počítá s plošným zavedením elektronických pokladen pro všechny. Andrej Babiš sice slibuje, že výjimky zanese do vyhlášky, KDU-ČSL to ale nestačí a hrozí, že v současné podobě zákon nepodpoří. Petr VAŠEK, redaktor: Jakub Uličník provozuje v centru Brna restauraci s venkovní zahrádkou. Elektronickou pokladnu má ve svém podniku už několik let.

Zemětřesení v Nepálu

Zdroj: ČT 1, Datum: 25.04.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: 25. duben v Událostech. Vítá vás a dobrý večer přeje Daniela Písařovicová. Nejmíň 1457 obětí zůstalo po silném zemětřesení s epicentrem v Nepálu a stále jich přibývá. Otřesy, které měly sílu 7,8 stupně Richterovy škály, zasáhly taky sousední státy. Strhly i lavinu, která pod Mount Everestem zabila minimálně 10 horolezců. Tuzemské úřady se snaží kontaktovat Čechy v oblasti katastrofy. Mezi oběťmi by být neměli. Milada MCGRATHOVÁ, redaktorka: Stovky mrtvých, tisíce raněných.

Nejdražší stavbu Česka, tunel Blanka, nikdo nehlídá

Zdroj: NOVA, Datum: 25.04.2015

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Štáb Televize Nova vyzkoušel v noci na dnešek, jak je střežena nejdražší stavba v České republice, tedy hotový, ale stále neotevřený tunel Blanka. Martin POUVA, moderátor: Součástí tunelu jsou kromě jiného i technologie za miliardy korun. Pokud si ale myslíte, že do podzemního komplexu střeženého speciálním kamerovým systémem zloděj nebo třeba terorista proklouznout nemůže, tak se mýlíte. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Náš štáb vešel do tunelu a vůbec se neskrýval.

Při zemětřesení zemřely stovky lidí

Zdroj: NOVA, Datum: 25.04.2015

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Nejméně tisíc čtyři sta obětí si vyžádalo ničivé zemětřesení v okolí hlavního města Nepálu Káthmándú. Mrtvé hlásí i sousední Indie a Pákistán a na místě zasahují záchranné týmy. Jedná se o nejhorší zemětřesení v zemi za posledních osmdesát let. V Nepálu jsou i desítky Čechů. Asi o třiceti z nich naše úřady ale nemají zprávy. Petra MATÝSKOVÁ, redaktorka: V ulicích nepálské metropole Káthmándú zavládla panika a chaos. Zemětřesení o síle sedm celých devět desetin stupně Richterovy škály proměnilo budovy hlavního města v ruiny.

Radní nechtějí podporovat ubytovny

Zdroj: NOVA, Datum: 25.04.2015

Martin POUVA, moderátor: Až čtyři sta lidí z Bohumína by v nejbližší době mohlo přijít o střechu nad hlavou. Jde o lidi, kteří žijí v ubytovnách a jejich majitelé vydělávají na předraženém nájemném. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Jenže od 1. května vstoupí v platnost nový zákon, který upravuje výplatu sociální dávky na bydlení. Pro tu si lidé chodí na úřad práce, který teď ale bude potřebovat k vydání peněz i souhlas radnice. Martin POUVA, moderátor: A bohumínští radní ubytovny už podporovat nechtějí, a proto se může stát, že dávky plošně nedoporučí.

Boj proti šmejdům

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 25.04.2015

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Příjemný a dobrý sobotní večer. Tady je Prima, zprávy a Klára a Karel. Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Co se stalo ve světě i u nás očima našich reportérů. Krásný sobotní večer. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Města nevzdávají svůj boj se šmejdy. Se zajímavým nápadem přišli například radní v Liberci. Zjistili si aktuální seznam ohlášených převáděcích akcí v celém regionu a před každou teď dopředu varují tu nejvíce ohroženou skupinu obyvatel, seniory. Monika ZAJÍCOVÁ, redaktorka: Senioři na Liberecku teď dostávají ty nejčerstvější informace o tom, kdy a kde na ně mají šmejdi políčeno, ale i jaké triky na ně budou zkoušet.

Situace po zemětřesení v Nepálu

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 25.04.2015

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Počty obětí dramaticky rostou. Už jsou dávno za tisícovkou. Podle nepálských úřadů mezi nimi můžou být až desítky cizinců. Záchranné práce jsou ale teprve v začátcích. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: České velvyslanectví v Indii, pod které Nepál spadá, ví o 72 českých občanech, kteří v době neštěstí v Nepálu byli. S 32 z nich se zatím nepodařilo navázat spojení. Petra WINTEROVÁ, redaktorka: V dubnu začíná v Nepálu turistická sezóna. Míří tam stovky cizinců. A mezi nimi i desítky lidí z Česka.

Zemětřesení v Nepálu

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 25.04.2015

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Nejméně 1400 mrtvých, to je v tuhle chvíli nejnovější bilance po silném zemětřesení v Nepálu. Otřesy poničily hlavní město Káthmándú. Zřítilo se tam mnoho budov. Oběti jsou ale i v okolních zemích. Josef KLUGE, redaktor: Podle seismologů nejhorší zemětřesení v Nepálu za posledních minimálně 80 let. Lidé v panice utíkali na ulici, mimo budovy. A bylo se opravdu čeho bát. Jenom v Káthmándú se zřítily desítky domů. Thomas BELL, novinář žijící v Nepálu: Země se třásla velmi silně.