Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Protesty proti islámu

Zdroj: ČT 1, Datum: 06.02.2016

Michal KUBAL, moderátor: Ve 13 městech Evropy včetně Prahy se sešly tisíce lidí protestující proti údajné islamizaci Evropy a přílivu uprchlíků. Akci svolalo německé hnutí Pegida. Ve Varšavě demonstrovaly asi 2 tisíce lidí, v Amsterdamu protest provázely střety s policií. Tradičně nejvíc lidí až 8 tisíc přišlo v rodišti Pegidy v saských Drážďanech. Václav ČERNOHORSKÝ, zpravodaj ČT v Německu: Zavřít hranice, odsunout běžence, obviňování vlády a Bruselu, saskou metropolí zní obvyklá hesla příznivců Pegidy.

Protiislámské protesty v Praze

Zdroj: ČT 1, Datum: 06.02.2016

Michal KUBAL, moderátor: A protestovalo se i v Česku. Do pražských ulic se během dne vydali odpůrci migrace i lidé demonstrující proti rasismu. Oba tábory se odpoledne střetly na Malé Straně. Vzduchem létaly lahve, kameny a dělobuchy. Incident trval několik minut, pak se policistům podařilo obě skupiny oddělit. Další případ řešili na Loretánském náměstí, kde během demonstrace proti islámu vytáhl 21letý muž pistoli na poplašné náboje a vystřelil. Jan DANĚK, mluvčí pražské policie: Kriminalisté ho okamžitě na místě zadrželi, nikdo při tomto incidentu nebyl zraněný.

Tragický pád laviny

Zdroj: ČT 1, Datum: 06.02.2016

Michal KUBAL, moderátor: Dobrý večer. První únorová sobota a její Události, které ale do víkendové pohody měly hodně daleko. Tragická zpráva přišla z tyrolských Alp. Masivní lavina tam zavalila 17 lidí, 2 skupiny skialpinistů, s největší pravděpodobností to byli Češi. Nejmíň 5 z nich zahynulo. Záchranářské práce stále pokračují. Tuzemské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že oběti jsou nejspíš Češi. Definitivně to ale určí až identifikace rakouské policie. Irena VALENTOVÁ, mluvčí Ministerstva zahraničních věcí: Všech 17 lidí, kteří byli postiženi tou lavinou, bylo nalezeno.

Češi pod lavinou: Sníh v Rakousku zasypal sedmnáct lidí

Zdroj: NOVA, Datum: 06.02.2016

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Lavina u rakouského města Wattenberg v Tyrolsku zavalila sedmnáct českých lyžařů. Pět z nich nepřežilo a dva jsou ve vážném stavu v nemocnici. Martin POUVA, moderátor: Na místě několik hodin zasahovaly desítky záchranářů i vrtulníky. Lavina byla široká přes dva kilometry. Ema KLEMENTOVÁ, redaktorka: Tyrolský Wattenberg, sobota pětadvacet minut po poledni. Obrovská masa sněhu se nekontrolovatelně řítí s horského svahu. Zasypává dvě skupiny českých lyžařů.

Demonstrace proti uprchlíkům a islámu

Zdroj: NOVA, Datum: 06.02.2016

Martin POUVA, moderátor: Jak už bylo řečeno, masové demonstrace proti uprchlíkům a islámu probíhaly kromě České republiky i v dalších třinácti evropských zemích. Protesty, které se uskutečnily v rámci společné akce odpůrců islámu s názvem Pevnost Evropa, se konaly třeba v německých Drážďanech nebo ve francouzském přístavu Calais. Více informací má reportérka Petra Matýsková. Petro, kolik lidí vyšlo do ulic? A jak demonstrace probíhaly? Petra MATÝSKOVÁ, redaktorka: Tak dobrý večer. V německých Drážďanech se podle původních očekávání mělo setkat asi patnáct tisíc příznivců protiislámského hnutí Pegida.

Vlna protestů proti islamismu prošla Evropou

Zdroj: NOVA, Datum: 06.02.2016

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Tisíce lidí dnes odpoledne protestovaly v Praze proti islámu a migrantům. Martin POUVA, moderátor: Hlavní demonstraci na Hradčanském náměstí svolal Blok proti islámu a hnutí Úsvit. Akce je součástí celoevropských protestů organizovaných hnutím Pegida. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Do ulic města vyrazili i ti, kteří migranty podporují, a tak došlo k několika potyčkám. Karla MRÁČKOVÁ, redaktorka: Zhruba od dvou hodin se Hradčanské náměstí plnilo lidmi, kteří přišli říct "ne" migraci a islámu.

Demonstrace v Česku pro a proti imigrantům

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 06.02.2016

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Příjemný a dobrý podvečer. Tady je Prima, Zprávy a Klára a Karel. Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: A jsme moc rádi, že se díváte, za celý zpravodajský tým krásný sobotní večer. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Evropa se dnes otřásla v základech. Na mnoha místech starého kontinentu se bouřlivě demonstrovalo proti migraci a islámu, ale i za solidaritu a proti xenofobii. Tisíce lidé vyšly i do ulic Prahy, protestovalo se i v Brně. Tam, kde se zástupci obou táborů střetli, musela zasahovat policie.

Protiislámské demonstrace ve 14 evropských městech

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 06.02.2016

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Demonstrace dnes zažila nejen Praha. Protiislámské pochody v rámci akce Pevnost Evropa stejně jako akce jejich odpůrců se konaly ve 14 evropských městech. Největší účast zažily zřejmě německé Drážďany, kde se v ulicích sešlo na 15 tisíc lidí. Gabriela BOŽILOVÁ, redaktorka: Drážďanská policie byla v pohotovosti už od rána, v ulicích hlídkovalo přes tisíc uniformovaných mužů. Městem se prohnal jak průvod stoupenců Pegidy, tak demonstrace levicových sil proti nacismu.

Spekulace okolo pětice Čechů unesených v Libanonu

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 06.02.2016

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: A co dalšího přinesl dnešní den? Tajemství cesty pětice Čechů do Libanonu se začíná pomalu odhalovat. Minimálně jeden z nich si tam mohl jet pro peníze. Novináři zase měli mít slíbené exkluzivní záběry. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu už vše vyšetřuje a podrobnosti teď přidá Jakub Veinlich. Jakub VEINLICH, redaktor: Policie, tedy hlavně ÚOOZ začaly rozplétat, co vše mohlo stát za zmizením pětice Čechů v Libanonu. Pavel HANTÁK, mluvčí ÚOOZ: A já se v současné době opravdu nebudu vyjadřovat k tomu, co je předmětem prověřování.