Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Hidžáby trápí další školu. Volá po zákonu

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

PRAHA Otázku, jak se postavit k nošení muslimských šátků, si musela položit další pražská střední zdravotnická škola. Vlasy si tu zahalují dvě studentky. "Nevíme, co s tímmáme dělat," říká ředitelka Mária Janáková. Rozděleni v názoru na hidžáb jsou i spolužáci. Také je by zajímalo stanovisko státu. Přednedávnem LN upozornily na výrok veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, že zákaz šátku ve třídách jako náboženského symbolu je diskriminace. Ombudsmanka to uvedla v souvislosti s případem muslimské studentky, která ho měla sundat kvůli školnímu řádu.

Pochvaly

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

Občas můžeme zaslechnout i hlasy střízlivě uvažujících lidí, pochválil si v rozhovoru pro agenturu ITAR-TASS jeden z Putinových mužů, šéf státních drah Vladimir Jakunin. A jako příklad zmínil Miloše Zemana, který "jednoznačně ukázal na nacistický odér poslední fáze protestů banderovců na kyjevském náměstí Nezávislosti". Pochvaly se dočkal i předchůdce nynějšího českého prezidenta Václav Klaus. "Zřejmě poslední skutečně přímočarý západní vůdce," popsal jej britský časopis The Spectator. Čemu nynější i bývalá hlava našeho státu za obdiv vděčí?

Putinovi k narozeninám dorazí váza z české sklárny

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

NOVÝ BOR Až bude ruský prezident Vladimir Putin slavit za týden své dvaašedesáté narozeniny, rozbalí si v záplavě dárků i unikátní broušenou vázu z českého sklářského studia Aleše Zvěřiny AZ Design v Novém Boru. Se spolupracovníky designér Zvěřina vytvořil vázu s Putinovým portrétem, znakem Ruské federace a nápisem "Bože, žehnej Rusku". Bylo to na objednávku Zouhaira Jalloula, obchodníka libanonského původu a vyznavače českého skla. Vázu už převzala ruská ambasáda v Praze, se kterou autoři návrh konzultovali.

Rittiga a spol. obvinili kvůli drobným

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

Politickému podnikateli z Olea Chemical přiteklo 19 977 318 korun, tvrdí vyšetřovatelé PRAHA Pro Iva Rittiga jsou to spíše drobné, jenže právě ty ho mohou dostat do cely. Podle obvinění v kauze Oleo Chemical, s nímž se seznámil server Lidovky.cz, skupina kolem něj a manažerů petrochemické firmy měla na daních obrat stát o 3,7milionu korun. Přes nastrčenou firmu podle vyšetřovatelů zOlea vysáli 20 milionů korun, jež měly skončit na Rittigově účtu. Policie podle obvinění zajistila celkem čtyři smlouvy na poskytování poradenských služeb z let 2007, 2008, 2009 a 2010, díky nimž skupina přes offshorovou společnost Cokeville Assets, zastoupenou právníkem Davidem Michalem či tehdejšímmajitelem Peterem Kmetěm, vyváděla peníze z Olea Chemical.

Světu hrozí další krize. Globální zadlužení roste

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

PRAHA Jedovatá kombinace pomalého hospodářského růstu ve spojení se stále rostoucím zadlužením, a to jak vlád, tak soukromého sektoru, by mohla svět opět uvrhnout do vleklé finanční krize. Vyplývá to ze včera zveřejněné Ženevské zprávy, kterou vypracovalo několik předních světových ekonomů. Zatímco ještě v roce 2001 činilo celkové světové zadlužení asi 160 procent hrubého domácího produktu, v roce 2009 to bylo 200 procent, loni už 215. Děje se tomu přitomnavzdory snahámvlád, které dlouhodobě mluví o nutnosti snížit dluhy.

Trabanty jsou zpět.

Zdroj: Lidové noviny, Datum: 30.09.2014

Foto: Prahou včera projely trabanty, wartburgy a žigulíky, aby připomněly uprchlickou vlnu, jež před 25 lety mířila z NDR přes západoněmecké velvyslanectví na Malé Straně na Západ. Na snímku je jeden z trabantů před ambasádou. Více na straně 20 FOTO MAFRA – PETR TOPIČ

ČSSD a ANO se pohádaly, kdo z nich víc škodí zdraví

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

Vládní strany se pohádal y, kdo víc škodí zdraví PRAHA V zemi, kde je častou agendou vyšetřovacích orgánů modernizace zdejších nemocnic, rozpoutalo téma veřejných peněz a zdravotnictví hádku mezi dvěma vládními stranami. Peníze ve zdravotnictví se tak staly horkým předvolebním tématem. Ředitelé nemocnic se nejprve veřejně ohradili proti auditu, který kvůli nákupu zdravotnických přístrojů udělali na žádost Evropské komise úředníci Ministerstva financí. A když je veřejně podpořil ministr Svatopluk Němeček z ČSSD, vyčetlo mu – ve zcela jiném problému – hnutí ANO, že brání, aby na peníze ve zdravotnictví bylo vidět.

Dokažte svůj handicap, vyzve stát

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

» Pokračování ze str. 1 Při zavádění reformy sociální péče z pera Jaromíra Drábka (TOP 09) postižení dostávali doklady o zdravotním postižení podle různých pravidel. "Mezi lidmi jsou nyní různé typy průkazů zdravotního postižení s různou dobou platnosti, v nichž je velmi těžké se orientovat," popisuje ministryně práce a sociálních věcí Marksová. Stát už dříve stanovil, že tyto nejednotné průkazy budou platit nanejvýš do konce roku 2015. Dědictví sKaret "Měly je nahradit sKarty.

Jste postižení? Dokažte to, nutí zákon tisíce lidí

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

Úřady chtěly zjednodušit postiženým život. Zatím ho však komplikují. Handicapovaní zřejmě budou muset znovu prokazovat své zdravotní problémy. I v případě těch trvalých. PRAHA Stovce tisíc postižených lidí hrozí, že se budou muset vypravit k posudkovému lékaři. Jen proto, aby prokázali, že se neuzdravili. To je například u lidí s Downovým syndromem či amputovanou nohou poněkud absurdní. Z povahy svého postižení se uzdravit nemohou. I na ně však dopadne opatření, kterým se stát paradoxně snažil zjednodušit to, co v minulých letech sám ztížil.

VÁLKA S DŽIHÁDEM Islamisté se náletům smějí a postupují na Bagdád

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

Foto: Natankuj a bombarduj. Ale co? Americká stíhačka F-15E tankuje ve vzduchu palivo při nočních náletech na pozice islamistů v Iráku. Radikálové z Islámského státu tvrdí, že se na nálety připravili a bomby se míjejí účinkem. Jejich jednotky se včera přiblížily k Bagdádu. » Více na str. A11 Foto: AP Vydání- Tato zpráva vyšla v prvním vydání

VÁLKA S DŽIHÁDEM Islamisté se náletům smějí a postupují na Bagdád

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

Foto: Natankuj a bombarduj. Ale co? Americká stíhačka F-15E tankuje ve vzduchu palivo při nočních náletech na pozice islamistů v Iráku. Radikálové z Islámského státu tvrdí, že se na nálety připravili a bomby se míjejí účinkem. Jejich jednotky se včera přiblížily k Bagdádu. » Více na str. A11 Foto: AP

Velká "vodní revoluce": města budou chtít vodárny zpátky

Zdroj: Mladá fronta Dnes, Datum: 30.09.2014

Vodárenským firmám končí smlouvy, radnice zvažují změnu PRAHA České vodárenství čeká v příštích pěti letech možná zásadní proměna. V řadě regionů totiž končí dlouhodobé smlouvy na provoz vodárenské sítě se zahraničními firmami a radnice už přemýšlejí o tom, zda by nebylo dál výhodnější si vodovody a kanalizace spravovat firmami, které mohou zcela ovládat. Tak, jako je to běžné například v Německu. Dlouhodobé smlouvy vyprší třeba v Ostravě, Českých Budějovicích a také v celém bývalém Severočeském kraji, v součtu se změny mohou dotknout až dvou milionů obyvatel.

Češi si půjčují, ale většinou nevědí, za jakých podmínek

Zdroj: Právo, Datum: 30.09.2014

Tři čtvrtiny Čechů si alespoň jednou v životě půjčily peníze. Ovšem většina z nich si vůbec nepamatuje, za jakých podmínek si vlastně úvěr sjednala. Zarážející je i to, že polovina Čechů si při výběru vhodného úvěru nesrovnává nabídky jednotlivých poskytovatelů. Vyplývá to z nejnovějšího reprezentativního průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS) mezi více než osmi sty respondenty. Téměř tři čtvrtiny Čechů mají osobní zkušenost s úvěry. V posledních pěti letech si ho vzal každý druhý, přičemž v současnosti je zadlužena třetina dotázaných.

FOTO

Zdroj: Právo, Datum: 30.09.2014

Foto: V CHARKOVĚ PADL LENIN. Během mnohatisícové demonstrace na podporu jednotné Ukrajiny dav v centru Charkova v noci na včerejšek strhl monumentální sochu bolševického vůdce Lenina, nejvyšší v celé zemi. Více na str. 12 Foto ČTK/AP

Plošné přijímačky žákům uškodí, varují experti

Zdroj: Právo, Datum: 30.09.2014

Ministerstvo školství vedené Marcelem Chládkem (ČSSD) navzdory varování expertů plánuje povinné státní přijímací testy z češtiny a matematiky pro obory končící maturitou. Jak ošidný je to plán, však ukázal případ patnáctiletého chlapce, který se loni hlásil na Gymnázium Jateční v Ústí nad Labem. Na ZŠ vynikal v matematice a obsazoval nejvyšší příčky v krajských matematických soutěžích, nicméně u přijímacích testů, které doporučil kraj, pohořel. Kdyby nezasáhl ředitel, mohl by se žák se studiem rozloučit.

Rittigova chyba: o výši miliónových provizí vyjednával osobně

Zdroj: Právo, Datum: 30.09.2014

Kontroverzní lobbista Ivo Rittig si nejnovější obvinění z praní špinavých peněz vykoledoval podle všeho tím, že osobně vyjednával o neodůvodněně vysokých provizích, které společnost Oleo Chemical několik let vyplácela s ním spojované firmě Cokeville Assets. Celkově na její účty takto odteklo téměř 20 miliónů korun. Vyplývá to z jednačtyřicetistránkového textu obvinění Rittiga a dalších devíti stíhaných lidí, které má Právo k dispozici. Policie v usnesení celou skupinu viní z vyvádění peněz z Oleo Chemical směrem k Rittigovi.

Vychovatel si měl krátit noční služby sexem s chovankou

Zdroj: Právo, Datum: 30.09.2014

Vychovatel dětského domova v Měcholupech na Klatovsku měl podle policie nejméně půl roku sexuálně zneužívat 14letou chovanku. Ta poté, co se letos na jaře jejich intimní poměr provalil, zmizela a dodnes je na útěku. Za zvlášť závažný zločin pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže hrozí 47letému muži, že může skončit ve vězení až na deset roků. Svěřila se kamarádce "Vedeme trestní řízení, ale žádné bližší informace s ohledem na citlivost případu poskytovat nebudeme," sdělila na dotaz Práva vedoucí státní zástupkyně v Klatovech Jiřina Vítovcová.

Český průmysl má co ukázat

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

56. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně byl včera zahájen. Přes 1600 vystavovatelů z 31 zemí na něm a veletrzích IMT, Welding, Fond-ex, Profintech a Plastex, které probíhají souběžně, poskytuje všem návštěvníkům jedinečný, komplexní pohled na technologické obory. Jde nejen o klasické tváření a zpracování kovů či plastů. Představují se zde novinky řízení celých výrobních celků, měřicích technologií ale i Hitech inovace v těchto a příbuzných oborech. Robotické ruce vás dovedou "pohladit" skoro tak jako ruka někoho blízkého, optická čidla dokáží detekovat vady a nepřesnosti materiálu v mikrometrických velikostech, slepit se dá skoro vše, 3D tiskárny vytvoří téměř libovolný objekt, a mnoho dalších novinek je možné na brněnském výstavišti vidět "na živo".

FAKTA

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

VODAFONE FIRMA ROKU 2014 Liberecký kraj: 1. místo AJETO 2. místo Aktivit 3. místo RATTAY kovové hadice Společnost AJETO se o celorepublikový titul Vodafone Firma roku 2014 bude ucházet před finálovou porotou 14. listopadu v Praze. GE MONEY BANK ŽIVNOSTNÍK ROKU 2014 Liberecký kraj: 1. místo Jaroslav Skuhravý 2. místo Jan Hradecký 3. místo Petr Klamt Podnikatel Jaroslav Skuhravý bude o hlasy veřejnosti bojovat v SMS hlasování od 27. 10. - 12. 11. O vítězném živnostníkovi rozhodne finálová porota 20.

HONGKONG SE BOUŘÍ PROTI ČÍNĚ

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

Tisíce demonstrantů v Hongkongu pokračují v protestech za demokratické volby -největšími od přechodu pod čínskou správu. Při srážkách zásahových jednotek s aktivisty utrpěly od neděle zranění nejméně čtyři desítky lidí. Hongkong se před 17 lety vrátil pod čínskou správu s tím, že mu bude zaručena vysoká míra svobod. Peking ale minulý měsíc oznámil, že kandidáty pro nadcházející volby v roce 2017 musí nejprve nominovat a schválit nadpoloviční většinou hlasů speciální výbor a až pak o nich budou moci hlasovat voliči.

MSV navštívil prezident Zeman

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

56. mezinárodní strojírenský veletrh navštívil v pondělí prezident České republiky Miloš Zeman. Při svém setkání s novináři vyjmenoval tři problémy, které podle něj brzdí český průmysl. Tím prvním je nedostatečná podpora vědy a výzkumu, která je podle Zemana částečně způsobená nepoměrem mezi základním a aplikovaným výzkumem v neprospěch toho aplikovaného a také malým propojením obou oblastí. Za druhý problém prezident považuje nedostatečnou kvalifikační základnu, konkrétně nedostatečnou podporu technického školství na všech úrovních.

Na Liberecku zvítězila tradice. Nejlepší živnostník vyrábí sklovitráže, vítězná firma ruční sklo

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

Nejlepším živnostníkem Libereckého kraje byl zvolen novoborský výrobce a restaurátor sklovitráží Jaroslav Skuhravý, firmou roku v tomto regionu zvolili porotci společnost AJETO z Lindaby, která se specializuje na ruční sklo. Tradiční řemeslo má na Liberecku silnou základnu. Nejlepší firma obstála mezi 225 konkurenty a nejlepší živnostník mezi 219 přihlášenými. Koníčku zasvětil celý život "Jsem rád, že byla oceněna moje práce. Člověk se do takových soutěží nezapojuje ani tak kvůli možné výhře, ale spíš kvůli tomu, aby lidé viděli, co dělá," říká jednasedmdesátiletý Jaroslav Skuhravý.

Na list dlužníků míří tisíce firem

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

ZPŘÍSŇUJÍ SE PODMÍNKY PRO NEPLATIČE DPH I JEJICH OBCHODNÍ PARTNERY Dosud obsahovala černá listina dlužníků DPH, s nimiž je riskantní obchodovat, 140 firem. Už od zítřka ale začne počet takzvaných nespolehlivých plátců bobtnat do tisíců. Finanční správa výrazně zpřísňuje pravidla - k tomu, aby se společnost či živnostník dostali "na index", bude stačit po tři měsíce dlužit přes půl milionu korun. Dosud byl limit deset milionů. "Počet subjektů, které by se mohly nově dostat na seznam nespolehlivých plátců, je tři až šest tisíc," říká mluvčí finanční správy Jitka Ježková.

Premiér Sobotka na MSV Brno 2014

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

CO ŘÍKÁ PŘEDSEDA VLÁDY NA VÝZVU SVAZU PRŮMYSLU A DOPRAVY ČR A HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ČR, KTERÉ VOLAJÍ PO VĚTŠÍ PODPOŘE EXPORTU ZE STRANY VLÁDY? Podpora exportu patří mezi priority mé vlády a plnění této priority je patrné nejen z dosavadních pro aktivních vládních kroků, ale rovněž z koncepce státníhorozpočtuprorok2015. Podařilose námpersonálněstabilizovat management a dozorčí rady Svazu průmyslu adopravyČRaHospodářskékomory ČR. Nyní je hlavním úkolem zajistit finanční stabilitu obou společností.

SP ČR vyhlásil příští rok Rokem průmyslu a technického vzdělávání

Zdroj: Hospodářské noviny, Datum: 30.09.2014

Svaz průmyslu a dopravy České republiky vyhlásil včera na svém Sněmu rok 2015 Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Letošního Sněmu - vrcholné diskusní platformy byznysu a vlády, který každoročně otevírá Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, se zúčastnilo téměř 500 zástupců průmyslových firem, výzkumných organizací a vysokých škol, kteří podpořili záměr důrazněji během celého roku poukázat na jeden z klíčových problémů konkurenceschopnostni České republiky. Tou je disproporce mezi více jak půl milionem nezaměstnaných a dlouhodobě neuspokojenou poptávkou firem po mnoha desítkách tisíců technicky vzdělaných pracovníků, které český vzdělávací systém zaměstnavatelům nenabízí.

Audity v nemocnicích

Zdroj: ČT 1, Datum: 29.09.2014

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Všechno podstatné, co se stalo 29. září, dobrý večer v Událostech přeje Marcela Augustová. Pokuty víc než za čtvrt miliardy korun vyměřili nemocnicím kontroloři ministerstva financí. 35 auditů našlo chyby v čerpání evropských peněz. Ředitelé s výsledky ostře nesouhlasí. Podle nich byly prověrky neprůhledné a závěry už předem jasné. Sankce proto odmítají platit a bránit se chtějí i u soudu. Tereza SCHEJBALOVÁ, redaktorka: Léčba, která stojí miliony. Nákupy drahých tomografů nebo magnetické rezonance za evropské peníze teď rozdělují resort financí a zdravotnictví.

Masové protesty v Hongkongu

Zdroj: ČT 1, Datum: 29.09.2014

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Hongkong zažívá nejsilnější protesty od chvíle, kdy jako bývalá britská kolonie přešel pod čínskou správu. Studenti blokují centrum a odmítají odejít, dokud vláda nezaručí svobodné volby. Neodradil je ani tvrdý noční zásah těžkooděnců. V ulicích jsou jich znovu desetitisíce. Barbora ŠÁMALOVÁ, redaktorka: Bitva o demokracii v Hongkongu vypukla v plné síle. Mezi nejprestižnějšími mrakodrapy světa se nese slzný plyn a pochodují těžkooděnci. Začalo se tomu říkat deštníková revoluce.

Ministr Němeček odvolal ředitele Nemonice Na Homolce

Zdroj: ČT 1, Datum: 29.09.2014

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka: Ve funkci končí ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík. Ministr Němeček přijal jeho rezignaci a nahradil ho manažerem Ivanem Olivou. Ten má například zrušit dceřiné firmy a zprůhlednit tok peněz z nemocnice. Michal ŠETLÍK, odstupující ředitel Nemocnice Na Homolce: Ten chod té nemocnice byl ohrožený těmi útoky a tím, co se tady dělo posledního tři čtvrtě roku nebo rok, kdy chodila nepřetržitě jedna kontrola za druhou a ani to vedení nemocnice nemohlo vykonávat svou činnost.

Aféra metanol: severomoravská větev před soudem

Zdroj: NOVA, Datum: 29.09.2014

Reynolds KORANTENG, moderátor: Tak a pojďme k dalším zprávám. Ve Zlíně dnes začal další proces s aktéry metylalkoholové kauzy. Obžalovaných je tentokrát 7 mužů ze severní Moravy a Přerovska. Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Pro tři z nich, sourozence Michala a Miroslava Klöselovi a také pro Martina Posládka, navrhuje státní zástupce za obecné ohrožení až výjimečné nebo doživotní tresty. Petr ZAPLETAL, redaktor: Vypít jediný panák vodky nebo tuzemáku bylo před dvěma lety obrovské riziko.

Napadená žena se pomoci nedočkala

Zdroj: NOVA, Datum: 29.09.2014

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Dnes otevřeme Televizní noviny případem ženy, která volala o pomoc, ale nedočkala se jí včas. Čtyřicetiletou ženu z pražského sídliště Krč v noci napadl její osmapadesátiletý partner. Reynolds KORANTENG, moderátor: Žena telefonovala na tísňovou linku, násilník jí ale během hovoru telefon sebral a vyhodil z okna. Než se policii podařilo zjistit, odkud telefonovala, uběhlo několik desítek minut. Muž ji mezitím ubodal. Ondřej ŠPALEK, redaktor: Věděla, že je zle a snažila se přivolat pomoc.

Nemocnice odmítly výsledky kontrol od Babišova úřadu

Zdroj: NOVA, Datum: 29.09.2014

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Do voleb zbývá 10 dní a jak se zdá, začíná tak sílit předvolební boj. Jako bitevní pole si politici tentokrát vybrali české zdravotnictví. Reynolds KORANTENG, moderátor: Na jedné straně teď stojí hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, na té druhé sociální demokraté a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se zástupci nemocnic. Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: A co je za problém? Údajně nestandardní a účelové audity, které v nemocnicích provedlo ministerstvo financí.

Ředitelé desítek nemocnic si stěžují

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 29.09.2014

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Pěkný pondělní večer. Jsme s Karlem rádi, že vás i dnes můžeme přivítat u Zpráv na Primě. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Ano, a protože Klára a režisér mají vždycky pravdu, tak já jen dodám příjemný a dobrý večer. Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Ředitelé zhruba 20 nemocnic v Česku se bouří. Stěžují si na audity, které se zaměřily na využití peněz z Evropské unie pro vybavení specializovaných center. Auditoři odhalili údajně chyby, za které jim ministerstvo financí udělilo milionové pokuty.

U soudu začal proces s ostravskou větví metanolové aféry

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 29.09.2014

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Ve Zlíně dnes začal proces s takzvanou ostravskou větví metanolové aféry. Na lavici obžalovaných usedlo 7 mužů, kterým hrozí až výjimečné tresty. Většinou se jedná o distributory otrávené směsi na severu Moravy. Podle obžaloby mají tito muži na svědomí smrt osmi lidí. Případ sleduje Robert Heč. Robert HEČ, redaktor: Bratři Michal a Miroslav Klöselovi. Podle obžaloby právě tito dva muži zřejmě jako první dali nevědomky do oběhu tisíce litrů metanolem otrávené směsi, kterou v opavském skladu vyrobili takzvaní hlavní míchači, Rudolf Fian a Tomáš Křepela.

V kauze tunelování Oleo Chemical nikdo neskončil ve vazbě

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 29.09.2014

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Nikdo z 10 obviněných v kauze údajného tunelování společnosti Oleo Chemical neskončil ve vazbě. Mluví se o jasném neúspěchu žalobců. Podle vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové to může ztížit vyšetřování. Na svobodě jsou všichni obvinění, a to včetně lobbisty Ivo Rittiga, šéfa firmy Radomíra Kučery a Rittigova právníka Davida Michala. Kauzu sleduje reportér Patrik Kaizr. Libor TAMPIER, redaktor: Patrik KAIZR, redaktor: redaktor: Krajský soud v Liberci včera 11 hodin dopoledne.