Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Česká pomoc Nepálu

Zdroj: ČT 1, Datum: 27.04.2015

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: No, a přípravy lékařů a sester z brněnské fakultní nemocnice na odjezd do Nepálu teď vrcholí. Na místě je Zuzana Neuvirtová. Zuzano, už mají lékaři vše připraveno a kdy by tedy měli konkrétně odcestovat? Zuzana NEUVIRTOVÁ, redaktorka ČT, Brno: Všichni z týmu před chvilkou absolvovali očkování proti tyfu. Ta ostatní povinná očkování už mají za sebou. Tam u nich je delší inkubační doba. No a kromě toho už mají zabaleny všechny léky a zdravotnický materiál. Celkem jich lékaři vezou jednatřicet beden.

Česko pomůže Nepálu

Zdroj: ČT 1, Datum: 27.04.2015

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: Právě začínají pondělní Události. Jakub Železný přeje dobrý večer. Počet obětí zemětřesení v Nepálu přesáhl čtyři tisíce. Záchranáři se ale stále nemůžou dostat do některých odlehlých oblastí a úřady se proto obávají, že počet obětí ještě poroste. Česká vláda dnes schválila vyslání speciálního týmu. Třicet šest lékařů, sester a hasičů odletí zítra ráno. Kabinet na misi uvolnil dvacet milionů korun. Zuzana NEUVIRTOVÁ, redaktorka: Jitka SZÁSZOVÁ, redaktorka: redaktorka: Potřebné věci pro lékaře a sestry.

Obětí zemětřesení přibývá

Zdroj: ČT 1, Datum: 27.04.2015

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: V Nepálu zůstávají vedle tisíců mrtvých a zraněných stále i pohřešovaní. Několik jich je i na nejvyšší hoře světa, kde zemětřesení spustilo sérii lavin a zabilo nejméně osmnáct lidí. Dana ZLATOHLÁVKOVÁ, redaktorka: Sobota, základní tábor Everestu. osoba /YouTube: Hit by Avalanche in Everest Basecamp 25. 4. 2015, Jost kobusch/: Země se třese. Dana ZLATOHLÁVKOVÁ, redaktorka: Vzápětí se řítí lavina. Minuty hrůzy a paniky. osoba /YouTube: Hit by Avalanche in Everest Basecamp 25.

16 let vězení pro matku za vraždu dítěte

Zdroj: NOVA, Datum: 27.04.2015

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: 16 let vězení, takový rozsudek si dnes vyslechla třicetiletá žena z Krnova, která vloni v létě po porodu ubodala své novorozeně nůžkami na nehty. Reynolds KORANTENG, moderátor: Děvčátko nemělo šanci přežít. Lucie COCHLAROVÁ, redaktorka: Žádná slza, žádný náznak lítosti. S kamennou tváří si dnes žena z Krnova vyslechla rozsudek. Za mřížemi stráví 16 let. V srpnu minulého roku se žena kolem 10. večer vrátila domů z práce. Chvíli nato ale začala rodit. Zarážející je, že v tu dobu s ní v pokoji spala její sedmiletá dcera.

Předpověď varuje před prudkými dešti a kroupami

Zdroj: NOVA, Datum: 27.04.2015

Reynolds KORANTENG, moderátor: Výstraha meteorologů se naplnila. Dnes odpoledne se nad Českou republiku přihnaly silné deště a bouřky. Některá místa zasáhlo i krupobití. Více informací má kolega Zdeněk Čík. Zdenku, jak dnes bouřky postupovaly přes republiku? A hlavně co nás čeká v dalších dnech? Zdenek ČÍK, reportér TV Nova: Dobrý večer. Dnešní den byl na delší dobu posledním hezkým dnem s těmito letními teplotami. Už ve 2 hodiny odpoledne se na jihu a západě Čech objevily silné bouřky. Později pršelo i ve středních a severních Čechách s tím, že v Ústeckém kraji se dokonce v podvečer objevily kroupy.

Zastaví nový zákon "vykuky" s pojistkami?

Zdroj: NOVA, Datum: 27.04.2015

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Přetáčení smluv, to je finta, kterou používají někteří finanční poradci. Reynolds KORANTENG, moderátor: Zjednodušeně řečeno, jednoho klienta pojistí několikrát, což znamená, že dostanou i několik provizí. Stává se to především u investičního životního pojištění. Lucie BORHYOVÁ, moderátorka: Česká národní banka vyřizuje stovky stížností a problém se už řeší i v Poslanecké sněmovně. Lucie COCHLAROVÁ, redaktorka: Klára BRUNCLÍKOVÁ, redaktorka: redaktorka: V Česku se ročně uzavře zhruba 800 tisíc smluv na investiční životní pojištění.

David Rath měl nehodu na kole

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 27.04.2015

Roman ŠEBRLE, moderátor: David Rath je v nemocnici. O víkendu se mu údajně udělalo špatně a spadl z kola. Dnes proto nepřišel k soudu. Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka: Podle svého obhájce ze zasádrovaný a pod vlivem velmi silných léků. Zda je to pravda, nelze ověřit. Sílí však názory, že se David Rath snaží soudu vyhýbat, protože se blíží jeho závěr a tedy i rozsudek. Roman ŠEBRLE, moderátor: Tyto spekulace ale státní zástupce nechtěl komentovat. Případ dlouhodobě sleduje Patrik Kaizr.

Následky zemětřesení v Nepálu

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 27.04.2015

Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka: Počet obětí zemětřesení v Nepálu už překročil 4 tisíce. 6,5 tisíce lidí je zraněných. Země prosí o pomoc, potřebuje snad úplně vše - lékaře, jídlo, přikrývky či stany. Pomoc Nepálu dnes odsouhlasila i česká vláda. Roman ŠEBRLE, moderátor: Ta na ní uvolnila 20 milionů korun a v nejbližších hodinách by měl na místo odletět šestatřicetičlenný traumatým. Stále se nepodařilo spojit s 16 Čechy, ale o tom, že by některý z nich měl být mezi oběťmi zemětřesení, naše úřady zprávy nemají.

Problémy s firmou BSP Lawyer Partners

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 27.04.2015

Roman ŠEBRLE, moderátor: Pěkný pondělní večer, Zprávy televize Prima jsou tady a jimi vás dnes provedou Gabriela a Roman. Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka: Vítáme vás u nich, hezký večer. Naši redakci kontaktoval jeden z podvedených klientů firmy BSP Lawyer Partners. Svým pátečním prohlášením ho totiž zvedl ze židle jednatel firmy Daniel Paľko, který klienty zastupoval v soudních sporech s bankami o poplatky u úvěrových účtů. Daniel Paľko prý nemá žádné zprávy o tom, že by klientům, za které stále neplatí soudně určené peníze, hrozila exekuce.