Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Sněm hnutí ANO

Zdroj: ČT 1, Datum: 28.02.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: Sobotní Události podrobně, vítá vás Daniela Písařovicová. Hnutí ANO si zvolilo svého předsedu. I v příštích dvou letech ho povede Andrej Babiš. Rozhodli členové uskupení první den sněmu. Andrej Babiš je tak znovu v čele vládní politické síly, která má druhý nejvyšší počet poslanců. Jejich hlavní úkol - prosadit v koalici klíčové zákony. Mandát má silný, hlas mu dalo 100 % delegátů. A podobně hladká byla i volba druhého hnutí muže. Prvním místopředsedou se stal Jaroslav Faltýnek.

Úmrtí Putinových kritiků

Zdroj: ČT 1, Datum: 28.02.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: Boris Němcov není jediným kritikem Kremlu, který zemřel za podezřelých okolností. V dubnu 2003 zastřelili útočníci politika Sergeje Jušenkova. Stalo se tak před jeho domem. O 3 měsíce později zemřel po záhadné šestnáctidenní nemoci poslanec a investigativní novinář Jurij Ščekočikin. V létě 2004 byl zavražděn další z Putinových odpůrců, editor ruské verze časopisu Forbes. Ani jeho vrazi nebyli nikdy dopadeni. Výraznou kritičku ruského postupu během čečenské války Annu Politkovskou zastřelili útočníci v roce 2006 ve výtahu jejího domu.

Vražda Putinova kritika

Zdroj: ČT 1, Datum: 28.02.2015

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka: Vražda v těsné blízkosti Kremlu. Známého opozičního politika Borise Němcova v noci na dnešek v Moskvě zastřelili neznámí útočníci. Západní politici žádají důkladné prošetření jeho smrti. Dopadení pachatelů slibuje Vladimir Putin. Jeho mluvčí ale zároveň dodal, že mohlo jít o záměrnou provokaci před plánovanou nedělní demonstrací opozice. Miroslav KARAS, redaktor: Boris Němcov se vracel ze studia rozhlasové stanice Echo Moskvy a následné večeře do svého bytu vzdáleného asi 500 metrů od místa vraždy.

Andrej Babiš dál povede hnutí ANO

Zdroj: NOVA, Datum: 28.02.2015

Petr SUCHOŇ, moderátor: Novým předsedou hnutí ANO je podle očekávání Andrej Babiš. Byl jediným kandidátem a hlasovali pro něj úplně všichni. Tedy kromě jeho samotného. Renáta CZADERNOVÁ, moderátorka: Jasno má ANO už také o obsazení druhého nejvyššího postu. První místopředseda je dosavadní šéf poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. Zuzana ŠTÍCHOVÁ, redaktorka: Hymna zahajující sněm a pak pekelné tempo. Projevy i hlasování lidově řečeno odsýpaly a místo v šest hodin večer se předseda volil už ve dvě.

Masová vražda

Zdroj: NOVA, Datum: 28.02.2015

Petr SUCHOŇ, moderátor: Uherský Brod se probudil do dalšího dne po tragédii, která v historii České republiky nemá obdoby. Renáta CZADERNOVÁ, moderátorka: Město se chystá na pohřby obětí. Je známých už pět termínů a současně přibývají také peníze na účtu, který vznikl pro pozůstalé. Petr ZAPLETAL, redaktor: Z budovy, ve které třiašedesátiletý Zdeněk K. zabil osm hostů restaurace, už zmizela policejní páska. Nejsou tu ani policisté. Zapečetěný není ani vrahův dům, kde se zabarikádovala jeho manželka.

Slovák chtěl vystřílet celou televizi

Zdroj: NOVA, Datum: 28.02.2015

Renáta CZADERNOVÁ, moderátorka: Podobné chvíle hrůzy z osamělého střelce mají za sebou také v Bratislavě. Slovenská policie zatkla muže, který hrozil, že postřílí zaměstnance tamní televize. Stál si za tím, že se jeho problémy začnou řešit až poté, co někoho zabije. Naštěstí k tomu nakonec nedošlo a muž skončil v rukou policistů. Matěj SVITÁK, redaktor: Třiapadesátiletý muž z Bratislavy přišel do budovy slovenské televize, chtěl dovnitř a stěžoval si, že jeho problémy nikdo neřeší. Mluvil o tom, že asi musí někoho zastřelit.

Andrej Babiš byl opětovně zvolen předsedou hnutí ANO

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 28.02.2015

Tomáš HAUPTVOGEL, moderátor: Dobrý večer. Jsme rádi, že chcete vědět, co přinesl dnešní den. Právě pro vás jsme na Primě připravili Zprávy, kterými vás dnes s Terezií provedeme. Terezie KAŠPAROVSKÁ, moderátorka: Dobrý večer. Vítejte u Zpráv na Primě. Staronovým předsedou hnutí ANO se podle očekávání stal Andrej Babiš, zvítězil drtivě. V tajné volbě na sněmu dostal všechny platné hlasy. Zakladatel hnutí a současný ministr financí neměl ve volbě soupeře a hnutí ANO povede nejméně další 2 roky.

Reakce na silná slova předsedy Babiše na sebe nenechala dlouho čekat

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 28.02.2015

Tomáš HAUPTVOGEL, moderátor: Reakce na silná slova předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na sebe nenechala dlouho čekat. Slova o podrazech, kritika koalice a především sociální demokracii její členy velmi překvapila. Nazvali je okopáváním kotníků. Jan HAMÁČEK, předseda Poslanecké sněmovny /ČSSD/: Překvapila mě razance toho útoku na sociální demokracii. Doufal jsem, že bude pokračovat to, co je devizou této vlády, to znamená stabilita, že se nebudeme vzájemně okopávat. To zde bylo za minulých vlád.

Vražda ruského opozičního politika Borise Němcova

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 28.02.2015

Terezie KAŠPAROVSKÁ, moderátorka: Bývalý ruský vicepremiér a hlasitý kritik současného Kremlu Boris Němcov je po smrti. Předního opozičního politika zastřelil v Moskvě, útočník vypálil z jedoucího auta. Němcov byl mrtvý na místě. Podle opozice je to politická vražda. Ruský prezident Vladimir Putin to ale odmítá a na vyšetřování chce dohlédnout osobně. Petra WINTEROVÁ, redaktorka: "Je Suis Nemtsov", tedy Já jsem Němcov, heslo, které se dnes šířilo po sociálních sítích. Vystudovaný fyzik a matematik byl jedním z předních ruských opozičních politiků.