Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Předvečer řeckého referenda

Zdroj: ČT 1, Datum: 04.07.2015

Aneta SAVAROVÁ, moderátorka: Autor předchozí reportáže ještě jednou z Atén živě. Davide, hlasování začíná za 11 hodin. Probíhá ještě v ulicích nějaká kampaň? David MIŘEJOVSKÝ, zpravodaj ČT: Ne, neprobíhá. Platí moratorium, to znamená, že jsou všechny kampaně i veškeré mítinky zakázány. Můžete to vidět tady za mnou na tomto náměstí. Včera tady bylo přes 30 tisíc lidí, dnes vidíme vlastně jen skupinky turistů. Kdekoli jsme ale dnes vyndali z auta kameru, tak během chvíle k nám někdo přišel a křičel do objektivu "ochy", tedy řecky "ne!

Řecké napětí vrcholí

Zdroj: ČT 1, Datum: 04.07.2015

Aneta SAVAROVÁ, moderátorka: Řecký ministr financí Varufakis označil věřitelem, kterým jeho země dluží, za teroristy, co šíří strach. Podle něj bude dohoda o další finanční pomoci v pondělí, ať už dopadne zítřejší referendum jakkoli, protože Evropa si nemůže dovolit nechat Řecko padnout. Těsně před začátkem moratoria na kampaň před hlasováním svolali vláda i opozice do centra Atén početné manifestace. David MIŘEJOVSKÝ, redaktor: Víc nalevo než ultralevicová Syriza. Dimitris a jeho přátelé sice přišli demonstrovat proti návrhům věřitelům, nelíbí se jim ale ani premiér Tsipras, který žádá odpuštění části dluhů.

Útok na české turisty v zahraničí

Zdroj: ČT 1, Datum: 04.07.2015

Aneta SAVAROVÁ, moderátorka: Útok na české turisty v zahraničí. V albánském národním parku, který je pro zahraniční návštěvníky vyhledávaným místem, někdo okradl a zabil muže a ženu z Plzeňska. Policisté je našli v rozstříleném autě, které pachatelé shodili ze skály, aby zločin vypadal jako nehoda. Policie vypsala vysoké odměny za jakékoli informace, které povedou k jejich dopadení. Zatím vyslechla 35 lidí, ale bez výsledku. Kateřina ETRYCHOVÁ, redaktorka: Rozstřílené auto s českou poznávací značnou uprostřed albánských hor.

České turisty zavraždili v Albánii

Zdroj: NOVA, Datum: 04.07.2015

Martin POUVA, moderátor: V Albánii byli zavražděni dva čeští turisté. Osudným se jim stal výlet do hor na severu země nedaleko hranic s Černou Horou. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Podle našich informací tam sedmadvacetiletého muže a šestatřicetiletou ženu někdo zezadu zastřelil, okradl a jejich rozstřílený terénní vůz pak shodil ze skály. Martin POUVA, moderátor: Těla se našla včera navečer. Případ vyšetřuje albánská policie. Ondřej ŠPALEK, redaktor: Anna K., šestatřicet let, Michal S.

Příliv uprchlíků do Česka pokračuje

Zdroj: NOVA, Datum: 04.07.2015

Martin POUVA, moderátor: Příliv uprchlíků do Česka pokračuje. Například jen jižní Morava hlásí už desetinásobný počet zadržených oproti loňsku. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Nejčastěji k nám uprchlíci cestují takzvanou balkánskou cestou, tedy přes Maďarsko. Na stejnou trasu se vydal i náš reportér a byl u zadržení hned čtyř běženců. Josef SVOBODA, redaktor: Po čtyřech hodinách přijíždíme do Maďarska. Hned v nástupní hale potkáváme skupinku běženců z Konga. Mají zapsaná čísla vlaků a hledají, do které soupravy nastoupit.

Vraždy českých turistů v zahraničí

Zdroj: NOVA, Datum: 04.07.2015

Martin POUVA, moderátor: Vraždy českých turistů v zahraničí zaskočily Česko už několikrát. Tady je přehled těch nejzávažnějších případů za posledních deset let. redaktor: Červenec 2005, Británie. Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka: Policisté nacházejí ve skotském Arbroathu v tratolišti krve českého mladíka. V oblasti pracoval jako sezonní sběrač ovoce. Želmíra KLICHOVÁ, česká konzultantka ve Velké Británii /10. 7. 2005/: Pachatelem je mladý britský občan. redaktor: Červenec 2005, Egypt.

Na severu Albánie byli brutálně zavražděni dva Češi

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 04.07.2015

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Na severu Albánie byli brutálně zavražděni dva Češi. 27letý Michal a 36letá Anna. Oba ze západních Čech. Zatím neznámí pachatelé rozstříleli v noci jejich automobil a pak ho shodili do propasti. Podle albánské policie útočník nebo útočníci zřejmě cestovali s párem v autě. Podrobnosti má Patrik Kaizr. Patrik KAIZR, redaktor: Horská silnice nedaleko města Škadar na severu Albánie. Na místní policii volá muž, že našel v propasti rozstřílené auto s dvěma mrtvými lidmi.

Problémy u zvířat z horka

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 04.07.2015

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Někdo tady v Táboře na náměstí dnes prohodil, že v tom vedru trpí jako zvíře. Omyl, pane. I zvířata trpí. No, jako lidé. Například rozpálené chodníky mohou psům a kočkám způsobit nepříjemné popáleniny. Pár praktických rad přidají reportéři Kateřina Lang a Libor Tampier. Kateřina LANG, redaktorka: Zrychlený dech, ztráta vědomí nebo zmodralý jazyk. To jsou příznaky přehřátí psů. Stav, který v těchto vedrech hrozí o to víc, a proto je dobré vědět, co v takovém případě dělat.

Vedra v Česku

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 04.07.2015

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Příjemný a dobrý večer, Tábor zdraví Česko. Tady je Prima, zprávy, Klára a Karel. Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Dobrý večer z našeho mobilního studia. Pojďte se podívat, co je nového. Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Za námi je další tropický den. Padl 63 let starý teplotní rekord. V Doksanech naměřili 36,5 stupně Celsia. Přibývá ovšem případů, kdy lidé z vedra kolabují. Často proto, že riskují a podceňují to, co s jejich organismem vysoké teploty udělají. Horko podrobně mapoval reportér Daniel Janoch.