Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Reakce NATO na ukrajinskou krizi

Zdroj: ČT 1, Datum: 19.04.2014

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: Rusko přiznalo, že jeho vojáci jsou u západních hranic země, a to s odůvodněním, že na Ukrajině je nestabilní situace. Moskva dosud tvrdila, že jsou tam pouze na cvičení. Polský ministr obrany po jednání ve Washingtonu oznámil, že Američané pošlou v reakci na ukrajinskou krizi do Polska své vojáky. Pavel ŠIMEK, redaktor: Průzkumné letouny AWACS, neklidné ukrajinské území sledují z polského i rumunského vzdušného prostoru. Pro NATO jedna z mála šancí, jak monitorovat tamní situaci.

Špičkový plat manažera ve službách státu

Zdroj: ČT 1, Datum: 19.04.2014

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: Nový šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš bude brát víc než jeho předchůdci. Měsíčně si přijde na 200 tisíc korun. Ještě nedávno přitom nebyl plat generálního ředitele správce silnic ani na polovině této částky. Jenže za posledních 6 měsíců stoupl o víc než 100 %. Filip KŘENEK, redaktor: Jakub LINKA, redaktor: redaktor: Takhle vítal ministr dopravy Prachař nového šéfa ŘSD Jana Kubiše. Vedle velkého úkolu, transformovat příspěvkovou organizaci na státní podnik, dostal i velký plat.

Víc peněz na děti

Zdroj: ČT 1, Datum: 19.04.2014

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor: V sobotu vás Událostmi České televize provází Jakub Železný. Přeji vám dobrý večer. Rodinám s více dětmi by mohly klesnout daně podstatně víc, než slibovalo ministerstvo financí. Lidovci navrhují zvýšení měsíční daňové slevy na druhé dítě o 500 korun, na třetí a další dítě by sleva pak měla být ještě větší, rovnou 9 stovek. Rodina se třemi dětmi by tak měsíčně ušetřila 1 400. Z rozpočtu by ale vypadly víc než 4 miliardy. Koaliční partneři jsou proto zatím k návrhu KDU-ČSL zdrženliví.

Černý kašel a spalničky opět útočí

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 19.04.2014

Tomáš HAUPTVOGEL, moderátor: Černý kašel a spalničky opět útočí. Nejohroženější skupinou jsou dospělí lidé. I když jsme byli proti těmto nemocem v dětství povinně očkování neznamená to, že nás vakcinace ochrání po celý život. Velmi důležité je proto nechat si změřit hladinu protilátek a případně se dát přeočkovat. Kde? To prozradí reportérka Eliška Čeřovská. Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka: Běžná dětská infekční onemocnění čím dál tím víc trápí i dospělé jedince. Nejčastěji proto, že jim klesne hladina protilátek v těle.

V Praze nejezdí metro na lince A

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 19.04.2014

Tomáš HAUPTVOGEL, moderátor: Dobrý večer. Jsme rádi, že se díváte na Primu. Začínají zprávy, ze kterých vás zdraví Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel. Terezie KAŠPAROVSKÁ, moderátorka: Vítáme vás, dobrý večer také ode mě. V Praze nejezdí metro na lince A. Výluka bude trvat celé Velikonoce. Dopravní podnik během tří dnů vymění výhybky ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická. Metro se znovu rozjede v úterý. Přitom teď o Velikonocích je v metropoli hodně turistů, kteří na městskou dopravu spoléhají.

Velikonoční pochod

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 19.04.2014

Tomáš HAUPTVOGEL, moderátor: A teď vám představíme jednu velmi sympatickou velikonoční tradici. Udržují ji turisté v Plzni. Je to velikonoční pochod a koná se opravdu v noci. Terezie KAŠPAROVSKÁ, moderátorka: Jak sami vidíte, turisté na trasu vyrazili za setmění a tak nezbytnou výbavou byly baterky a svítilny všeho druhu a pro některé i co si budeme povídat, trocha odvahy. Kateřina LANG, redaktorka: Noční pochod kolem Plzně už má sedmadvacetiletou tradici. Ani letos si ho nenechali ujít tři stovky nadšenců.