Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Otázky Václava Moravce - pozvánka

Zdroj: ČT 1, Datum: 22.11.2014

Václav MORAVEC, moderátor Otázek Václava Moravce: Směr "novorusko", z úst hlavy státu zaznívají výroky, které matou západní spojence. Jaká je odpověď české diplomacie? Hosty ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a europoslanec Petr Mach. Zdravotnické miliardy, kam tečou a proč? Diskuse ředitele VZP Zdeňka Kabátka, náměstka ministra Toma Philippa a Martina Pavlíka, ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Dívejte se v neděli od 12 hodin na 1 nebo na 24.

Porošenko navštíví Česko

Zdroj: ČT 1, Datum: 22.11.2014

Aneta SAVAROVÁ, moderátorka: Ukrajinský prezident Petro Porošenko přijede v lednu do Prahy. V rozhovoru pro Českou televizi to řekl tamní ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Na vzpomínkovou akci k osvobození Osvětimi je pozvána řada zahraničních státníků, včetně ruského prezidenta Vladimira Putina. Porošenko je zatím první, u koho je účast potvrzena. Klimkin navíc v rozhovoru poprvé upřesnil, čeho se týkaly výtky ukrajinské vlády ohledně výroků českého prezidenta. Milada MCGRATHOVÁ, redaktorka: Hlavy států Visegrádské skupiny společně vyslovily jednotnou podporu Ukrajině a už pár dní poté si ukrajinské ministerstvo zahraničí předvolalo českého velvyslance Ivana Počucha.

Průzkum o prezidentovi

Zdroj: ČT 1, Datum: 22.11.2014

Aneta SAVAROVÁ, moderátorka: Za reprezentaci v zahraničí teď většina lidí Miloše Zemana kritizuje, ukázal průzkum, který dnes zveřejnil Český rozhlas. 71 % respondentů, které tento týden oslovila agentura Median, uvedlo,že vystupování prezidenta poškozuje obraz České republiky ve světě. Opačný názor má jenom 6 % dotázaných. Víc než dvě třetiny obyvatel si pak myslí, že prezident rozděluje veřejnost, podle desetiny respondentů naopak českou společnost sjednocuje. Klesající důvěru hlavě státu ukázalo včerejší šetření agentury CVVM.

Kyanidová hrozba v Česku

Zdroj: NOVA, Datum: 22.11.2014

Martin POUVA, moderátor: Čtvrtý den řeší policisté případ, který nemá v České republice obdoby. Čtvrtý den se snaží dopadnout člověka, který chtěl ohrozit nejvyšší představitele státu. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Jedná se o dopisy. První dorazil na ministerstvo vnitra a obsahoval smrtelný kyanid. Další dva pak přišly na Pražský hrad a ministerstvo financí. Policisté nechtějí k případu zveřejňovat žádné informace. Martin POUVA, moderátor: Pátrání je totiž podle všeho mnohem složitější než v případě jiných anonymů.

Manželé zemřeli kvůli průtokovému ohřívači

Zdroj: NOVA, Datum: 22.11.2014

Martin POUVA, moderátor: Neuvěřitelný a také smutný příběh se odehrál v Brtnici na Jihlavsku. Oxidem uhelnatým unikajícím z průtokového ohřívače se tam předevčírem otrávila čtyřiašedesátiletá žena. To včera ukázala pitva. Když ovšem policisté s jejími výsledky přijeli seznámit manžela zemřelé, našli v bytě otráveného i jeho. David PIK, redaktor: Neměli děti, žili spokojeným životem sami pro sebe, jeden pro druhého, až do čtvrtka, kdy paní Janu našel její manžel Jiří v koupelně mrtvou. Nejdřív to vypadalo na náhlé úmrtí čtyřiašedesátileté seniorky.

Stálice české politické scény

Zdroj: NOVA, Datum: 22.11.2014

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka: Čeští senátoři mají za sebou první povolební schůzi a gratulace přijímal především Milan Štěch, a to nejen kvůli tomu, že byl opět zvolen předsedou Senátu. Štěch je totiž jedním z mála politiků, kteří do senátních lavic usedají po celou dobu existence horní komory parlamentu, tedy už od roku 1996. Zuzana ŠTÍCHOVÁ, redaktorka: Osmnáct let, tak dlouho už je pracovištěm Milana Štěcha český Senát a opouštět ho, zdá se, ještě nehodlá. Dva roky mu místopředsedal, teď už je čtyři roky jeho šéfem a jeho éra nekončí.

Čeští lékaři mizí za prací do zahraničí

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 22.11.2014

Roman ŠEBRLE, moderátor: Dobrý večer, přátelé. Když si uvědomím, že za dvaatřicet dnů je Štědrý den, hned mám lepší náladu. Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka: No, Romane, já o něco méně, protože já už teď nestíhám, nicméně Zprávy hotové jsou a my začneme v medicíně. Čeští lékaři mizí za prací do zahraničí. Letošní rok jich od roku 2011, kdy proběhla akce Děkujeme, odcházíme, odešel rekordní počet. Do zahraničí odcházejí hlavě čerství absolventi lékařských fakult. Česká lékařská komora spolu s ministerstvem zdravotnictví proto plánuje změnit systém vzdělávání a zlepšit nástupní podmínky do zaměstnání.

Druhý ročník Národní potravinové sbírky se chýlí ke konci

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 22.11.2014

Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka: Druhý ročník Národní potravinové sbírky se chýlí ke konci. Skromně podotýkám, že já už jsem to stihla. Už jen hodinu můžete přispět na dobrou věc ve více než třech stovkách obchodů po celé České republice. Organizátoři letos doufali, že vyberou mnohem více trvanlivých potravin, než při loňské premiéře. Jestli se jim to povedlo, to ví reportérka Petra Doležalová. Petra DOLEŽALOVÁ, redaktorka: Úderem osmé hodiny ráno se otevřely všechny obchody, které sbírku podporují a nákupy potřebných potravin mohly začít.

V Ostravě včera pozdě večer vykolejil nákladní vlak

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 22.11.2014

Roman ŠEBRLE, moderátor: V Ostravě včera pozdě večer vykolejil nákladní vlak. Nehoda se stala nedaleko hlavního nádraží a nikdo nebyl zraněn. Předběžná škoda se odhaduje na téměř šest milionů korun. Na místě natáčel Robert Heč. Robert HEČ, redaktor: Krátce po půl jedenácté večer se nedaleko ostravského hlavního nádraží ozval ohlušující skřípot a velké rány. Nad kolejemi se prý objevilo i velké množství ohnivých blesků. Martin DRÁPAL, mluvčí Drážní inspekce: Jeden z vozů nákladního vlaku, který projížděl hlavním nádražím v Ostravě, vykolejil.