Zpravodajství

Výběr z titulních stránek hlavních českých deníků a TV stanic.

Hlasování o nedůvěře vládě

Zdroj: ČT 1, Datum: 16.11.2018

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka Andrej Babiš z postu premiéra neodstoupí. Výzvy Senátu ani části opozice, aby kvůli kauze Čapího hnízda rezignoval, vyslyšet nehodlá. K odchodu z čela vlády ho kritici vyzývají i kvůli informacím o pobytu jeho syna na Krymu. Andrej Babiš mladší tvrdí, že tam byl nedobrovolně. Předseda vlády mluví o puči. Žádná vládní krize podle něj není. Andrej BABIŠ, premiér, předseda hnutí /ANO/ Já vám len chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy! Nech si to všichni zapamatují.

Komunisté a podpora vlády Andreje Babiše

Zdroj: ČT 1, Datum: 16.11.2018

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka A předseda KSČM a místopředseda sněmovny Vojtěch Filip je teď živě hostem Událostí, dobrý večer. Vojtěch FILIP, předseda strany, místopředseda sněmovny /KSČM/ Dobrý večer vám i divákům. Světlana WITOWSKÁ, moderátorka Pane předsedo, vy jste v naší anketě odmítl říct, jestli vládu podpoříte. Po jednání s Andrejem Babišem jste ale řekl, že nevidíte důvod pro pád kabinetu. Jak tedy budete příští týden hlasovat? Vojtěch FILIP, předseda strany, místopředseda sněmovny /KSČM/ No, tak to odmítnutí bylo dáno tím, že váš redaktor mi volal ve chvíli, kdy jsem dotočil s Českou televizí ty své příspěvky, o které požádala paní kolegyně Martanová, a měl jsem tam zrovna televizi Prima, takže nemohu jinak než se zeptat spíš, jak to chodí v České televizi.

Vyslovení nedůvěry vládě

Zdroj: ČT 1, Datum: 16.11.2018

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka A jaké je tedy rozložení sil ve sněmovně v téhle chvíli? Jednoznačnou podporu premiérovi i celému kabinetu deklaroval poslanecký klub vládního hnutí ANO. Proti návrhu na vyslovení nedůvěry tak bude hlasovat všech jeho 78 členů. Pro pád vlády by naopak mělo být jistých 92 opozičních hlasů. Babišův kabinet chtějí odvolat všichni zákonodárci z ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. K tomu, aby návrh prošel, by ale potřebovali, jak už jste slyšeli, 101 poslanců. Zatím není jasné, jestli se k opozici připojí i někdo z vládní ČSSD nebo KSČM, která kabinet toleruje.

Premiér Babiš prohlásil, že neodstoupí

Zdroj: NOVA, Datum: 16.11.2018

Martin POUVA, moderátor Premiér Andrej Babiš prohlásil, že navzdory výzvám veřejnosti, politiků i senátu ze své funkce neodstoupí. Zároveň odmítl i to, že by existovala nějaká vládní krize. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka Zastal se ho i prezident republiky Miloš Zeman, který řekl, že pokud poslanci vysloví vládě hnutí ANO a ČSSD nedůvěru, sestavením kabinetu opět pověří Andreje Babiše. Andrej BABIŠ, premiér /ANO/ Nikdy neodstoupím, nikdy. Nechť si to všichni zapamatují. Nikdy. Dominika JANOCHOVÁ, redaktorka Takto dnes reagoval premiér Andrej Babiš na dotazy novinářů před odletem na jednání do Bruselu.

Premiér Babiš řešil v Bruselu zavedení jednotného času

Zdroj: NOVA, Datum: 16.11.2018

Martin POUVA, moderátor Premiér Andrej Babiš dnes jednal v Bruselu s dosluhujícím předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem a šéfem evropské rady Donaldem Tuskem. Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka Vedle migrační krize, nebo brexitu se ale věnovali třeba i zavedení jednotného zimního, nebo letního času. Petra MATÝSKOVÁ, redaktorka Na unijních summitech prý není dost času na pořádnou diskusi, a tak si premiér Andrej Babiš na otočku zaletěl za nejvyššími představiteli Evropské unie mimo běžná zasedání.

Vyjádření policie k případu Čapího hnízda

Zdroj: NOVA, Datum: 16.11.2018

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka K novým okolnostem případu Čapí hnízdo se vyjádřila i policie a státní zastupitelství. Policisté se prý s Andrejem Babišem mladším, který v současné době žije ve Švýcarsku, snaží navázat kontakt. Více už nám řekne kolegyně Klára Pospíšilová, která kauzu sleduje. Hezký večer, Kláro. Řekni nám co dalšího zaznělo na dnešní tiskové konferenci? Klára POSPÍŠILOVÁ, redaktorka Dobrý večer. Šéf pražské policie dnes prohlásil, že po synovi premiéra ještě nepátrali. Během jeho pobytu na Krymu ale prý byli pravidelně v kontaktu s jeho advokátem.

Andrej Babiš odmítá odstoupit ze své funkce, prezident ho podpořil

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 16.11.2018

Gabriela LAŠKOVÁ, moderátorka 5 minut před 7 vám přejeme dobrý večer u Velkých zpráv. Matěj MISAŘ, moderátor Vše je připraveno, jsme rádi, že se díváte. Vítejte. Nikdy neodstoupím, tak dnes Andrej Babiš komentoval vývoj v kauze Čapí hnízdo a údajný únos svého syna. Premiér zopakoval, že si jeho syn vymýšlí. Babiše podržel i prezident Miloš Zeman, když prohlásil, že ho případně znovu pověří sestavením vlády. Co na to opozice? Zjišťoval Daniel Janoch a Karolína Hošek. Andrej BABIŠ, premiér /ANO/ Proč někdo zneužívá mojeho syna, jeho chorobu na to, aby tady pokračovala štvavá kampaň proti mě, aby už konečně mě dostali z politiky.

Babišova kauza prý ještě více rozvrátí českou společnost

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 16.11.2018

Matěj MISAŘ, moderátor Věta premiéra Babiše:"Nikdy neodstoupím", dnes rezonovala i v dnešních Názorech bez cenzury. Komentátor Alexandr Tomský tvrdí, že výroky Babiše jsou už téměř extrémistické. Podle odborníků může kauza českého premiéra ještě víc rozvrátit českou společnost. Vše shrne Josef Mádle. Andrej BABIŠ, premiér /ANO/ Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím, nikdy. Nech si to všichni zapamatují, nikdy. Josef MÁDLE, redaktor Co se skrývá za touto zatvrzelou reakcí Andreje Babiše rozebrali hosté online pořadu Názory bez cenzury.

Souvisí kauza Krym s dostavbou Temelína?

Zdroj: PRIMA Family, Datum: 16.11.2018

Gabriela LAŠKOVÁ, moderátorka Premiér Andrej Babiš dnes naznačil, že za celou aférou Krym stojí tajné služby. Určitě vás napadne, čeho by tím chtěli dosáhnout. Náš reportér Patrik Kaizr se pokusil tuto linku sledovat a zjistil, že se v této věci objevili informace, že by kauza Krym mohla hypoteticky souviset s energetickou politikou státu. Tady je reportáž. Patrik KAIZR, redaktor Okolo dostavby jaderné elektrárny Temelín se odehrává litý boj a to i na bázi tajných služeb dlouhá léta. Jde o zakázku za zhruba 200 miliard korun a taky o obrovský vliv.